• acun dan şeyma ya 56 milyon liralık düğün hediyesi

  .
  bizim çenemizi yoracaktır.
  5 -2 ... sezenist a feminist
 • anın görüntüsü

  .
  anın görüntüsü
  anın görüntüsü

  Varşova, Polonya'dan selam gençler *
  22 -12 ... bal yapmayan sosyetik ari
 • uludağ sözlük

  .
  Yazar kapasitesi ve görüşleri ekşi sözlüğün yanından bile geçemeyecek sözlüktür. Eskiden bu kadar fark olmamasına rağmen şimdilerde kalite olarak dağlar var.

  Ekşi de gündem ve o gündemdeki başlıklara yapılan yorumlar muhteşemdir. Her yazar olaya farkşı açılardan bakar(tabi bokunu çıkaranlar da var) ve yorum yapar. Burada ise bırak gündemi her dakika boktan başlıklarla karşılaşabilirsiniz. Oradaki entryler sayfalarca da olsa kendini okuturkrn burada 2 satır yazıyı okuyasım gelmiyor. Kısacası uludağdan bir bok olmaz.
  6 ... koca gotlu ogretim uyesi
 • tıp okumak

  .
  bir yere misafirliğe gitmek aslında sizin için poliklinik yapmaktır. laf arasında "benim de tansiyonum var, dur bak getireyim tahlillerimi" diyen bir teyze furyayı başlatır. sonra herkes ufak tefek tüm sorunlarını, tüm tetkiklerini kucağınıza yığar. bir yerlerden yoktan var olmuşçasına bir tansiyon aleti çıkar. sırayla herkes tansiyonunu ölçer. mr sonuçları bt raporları.. "ya benim içim ıllık cıllık ediyor" gibi garip tabirlerin neden oluyor olduğunu açıklamaya çalışırsınız.
  sonra bi daha misafirliğe gitmemeye karar verirsiniz. ama bir gün mutlaka yine gidersiniz.
  6 -4 ... nammu
 • eski sevgiliyle karşılaşmak

  .
  Benim midemi bulandırıyor , gerçekten.
  3 ... esmer cocuk
 • eski sevgiliyle karşılaşmak

  .
  daha bu sabah başıma gelen hadise. 2 hafta önce ayrıldık üstelik nişanlıydık. Benim evdeki, işyerindeki bilgisayarımın arama geçmişinde koltuk takımları, balayı otelleri, düğün davetiyeleri gibi şeyler varken ayrıldık. hayat işte, neye hazırlık yaparsan yap, seni hazırlıksız olduğun yerden vuruyor. Çok basit sebeplerden bitti ilişkimiz ve bitiren taraf ben olmadım. Kendisine de açıkça söylemiştim bittiği gün. " bende bitirecek o göt yok ama sen bitirirsen de ne kadar acı çekersem çekeyim bir daha yanına yaklaşmam" demiştim. Şimdi karşılaşmak tuhaf bir his, ben onu 2 haftadır bir şekilde düşünmemeye çalışıp kendimi oyunlara ve komedi filmlerine vermişken bir anda böyle karşımda belirmesi flashback etkisi yarattı. Eskiden yapılan iyi ve kötü şeyler bir bir sıralandı beynimde. Kötüler %80 oranında daha fazla olmasına rağmen 1 doğrusu olsa bile bütün kötülüklerini düşünemeyebiliyormuşum. Gerçekten sevmişim ben bunu ama değmemiş bunu anladım o kısacık süre içerisinde. şimdi el mahkum bugüne kadar nasıl yaşadıysak bugünden sonra da yaşamaya devam edicem. Belki bir ömür hayatımda hatıraları var olacak ve eskisi gibi olmayacak hiçbir şey ama yaşayacağız..
  5 ... kudbettin hanz
 • yazarların yükselen burçları

  .
  Akreptir lo.
  2 ... karton toplayan cocuk
 • 24 ekim

  .
  doğanların akrep burcu olduğu gün. ayrıca doğum günüm.
  2 -1 ... merveyitavla11
 • yazarların yükselen burçları

  .
  o da akreptir övünmeme sebep olur, evet.
  2 -2 ... ejderhaya kafa tutan atmaca
 • burcunuzda size en yakın bulduğunuz özellikler

  .
  Akrep burcuyum. Hangisini kendime yakın bulsam suç işlemiş olurum. O yüzden boşverin.
  6 ... hapismerv
 • burcunuzda size en yakın bulduğunuz özellikler

  .
  kova, ukalalık.
  2 -1 ... entente cordiale
 • gurbetçi ailenin günlük hayatı

  .
  çok ilginç bir vlog kanalı. bir insan neden sabahtan akşama kadar yaptığı şeyleri kaydetme gereği duyar ki? hem de her gün. hadi bunu kaydettin neden tanımadığın insanların izlemesini istersin bunu? bir başka konu bunu kim izliyor?

  https://www.youtube.com/user/GURBETCIAILE

  Edit: evet ben izliyormuşum mesela. Çünkü sandığım gibi özel hayatlarını ifşa ettikleri bir kanal değil, daha çok çocuk eğitimi, çocuk bakımı, anne çocuk vlogu gibi. Evet, günlük hayat ancak kesinlikle özel hayat değil.
  2 ... kestanesekerim
 • girip çıkınca rahatlatan yerler

  .
  insanın girip çıkınca bir rahatlık getiren oh dedirten yerlerdir. Evet.
  3 -3 ... oytunkaran
 • sevilen kızın ateist çıkması

  .
  neden bende kendim gibi agnostik kızları bulamıyorum acaba.
  3 ... uzay muhtari
 • saydım

  .
  (bkz: şu anda dinlenilen şarkı)
  2 -1 ... nomorecliche
 • şahsiyet

  .
  harika bir dizi.. türk dizilerinin ortalamasının çok çok üzerinde kaliteli bir dizi.. haluk bilginer sen nasıl bir muhteşem oyuncusun öyle.. dizinin bazı sahneleri saçma olsa da, finalini çok beğenmesem de yinede çok güzel bir diziydi, finali daha iyi olabilirdi.
  4 ... pembeseker
 • kitap alıntıları

  .
  "insan olmak, gerçek insan, etiyle kemiğiyle insan olmak bile ağır gelir bize. Utanırız bundan, insan olmayı yüzkarası sayarız, benzeri olmayan toplumsal birtakım insanlar olmak için çabalarız. Ölü doğmuş insanlarız biz ve uzun zamandır canlı babaların çocukları değiliz, giderek daha çok hoşlanıyoruz böyle doğmuş olmaktan. Zevk duyuyoruz bundan. Çok yakın bir gelecekte bir şekilde düşüncelerden doğmanın yolunu bulacağız."

  Yer altından notlar
  3 -1 ... kasas
 • bir teoman şarkısı olsaydın

  .
  ‘Güzel bir gün’ olurdum.
  1 ... egzotikayi
 • askere gitmeyip sözlükte milliyetçi takılan ergen

  .
  Sözlüğün kanayan yarasıdır. Askere gidin önce adam olun gelin konuşalım. Evet.
  3 -1 ... oytunkaran
 • sözlükte türkçülük oynayan ergenler

  .
  Sayıları oldukça fazla olan tiplerdir. Bordo klavye bunlar askere git desen bedelli beklerler. Evet.
  3 -3 ... oytunkaran